Dezynsekcja

Zwalczanie karaluchów, much, wszy, czy innych szkodliwych owadów. Przeprowadzamy dezynsekcję fizyczną lub mechaniczną.

więcej...

Dezynfekcja

Dezynfekcja, czyli odkażanie polega na eliminacji drobnoustrojów zapobiegającej zakażeniom. Wykorzystujemy zarówno metody chemiczne, jak i fizyczne.

więcej...

Deratyzcja

Gryzione to problem, z którym od lat walczy Warszawa. Deratyzacja jest naszą specjalnością. Stosujemy środki chemiczne i fizyczne działające na szczury, myszy, itp.

więcej...

Dezynfekcja

Dezynfekcja, czyli odkażanie polega na niszczeniu drobnoustrojów chorobotwórczych takich jak bakterie, wirusy i grzyby oraz ich form przetrwalnikowych. Nasi specjaliści dokonują dezynfekcji skutecznymi środkami fizycznymi i chemicznymi, aby efektywnie zapobiec ponownemu zakażeniu. Dezynfekcja dotyczy jedynie przedmiotów i powierzchni użytkowych.

Podczas zabiegu dezynfekcji, wegetatywne formy mikroorganizmów są całkowicie likwidowane. Warto jednak pamiętać, że jego skuteczność uzależniona jest od gatunku drobnoustroju, jego aktywności fizjologicznej i liczebności, właściwości fizycznych i chemicznych środka dezynfekującego oraz wilgotności i temperatury środowiska.

Najczęściej występującymi i najbardziej niebezpiecznymi typami szkodliwych drobnoustrojów są bakterie, salmonella, gronkowiec złocisty, pałeczka okrężnicy zwana bakterią koli, laseczka jadu kiełbasianego oraz grzyby domowe i pleśniowe. Ich obecność może wywoływać zatrucia pokarmowe, zakażenia, alergie. Mogą również atakować układ oddechowy. Są one groźne dla ludzi oraz ich zwierząt. Dlatego należy je zlikwidować najszybciej, jak to tylko możliwe.

Nasza firma oferuje kompleksowe zabiegi w ramach dezynfekcji. Wśród nich mogą Państwo wybrać:

  • odkażanie pomieszczeń, materacy, łóżek i pościeli
  • odkażanie pomieszczeń po chorych i zmarłych
  • dezodoryzację, czyli dezaktywację oraz usuwanie uciążliwych zapachów
  • odgrzybianie pomieszczeń

Zalecamy wykonywanie dezynfekcji zapobiegawczej, czy profilaktycznej regularnie, w szczególności w zakładach. Dezynfekcja bieżąca natomiast powinna być przeprowadzana, kiedy występuje podejrzenie o obecności drobnoustrojów chorobotwórczych.